Zloději vykrádali zlatnictví pomocí kamery....

Datum: 4.1.2011  Kategorie: Videa 
Toto video je popisem a konstatováním, že zloději jsou schopni vymyslet a použít v dnešní vyspělé době i elektroniku k běžné trestné činnosti jako je vloupání do zabezpečeného objektu, navíc pokud se jedná o zlatnictví, nebo obdobný typ obchodu.

Byla použita digitální kamera, tato nahrávala skrze výlohu zakódování systému EZS na klávesnici a následně kamera umístěná v běžném batohu nahrávala velice detailně klíč a proces zamykání dveří do objektu
. Tímto se do objektu zloději, většinou během polední pauzy dostali bez porušení zámku a systému EZS, vše vypadalo, jako by to udělal někdo ze zaměstnanců a také to hodně kráte tak blo řešeno. Je tedy velice důležité dávat si pozor při alarmování a zymykání objektu, co se ve vašem okolí zrovna děje a kdo se kolem vás případně pohybuje. Sledujte co je kolem vás nového a nezvyklého.

My z bezpečnostní agentury vám k tomuto videu můžeme poradit, dnes je možné alarmovat dálkovým ovladačem s plovoucím kódem, to je první odbourání nasnímání zakódování objektu systémem EZS a druhá rada se týká zaykání. Při zamykání zaryjte klíč prsty a to tak, že prsty, jejich konečky přiložte až k zámku, vstupu do vložky a pak vsuňte klíč. Takto váš proces zamykání je pro zloděje nezdokumentovatelný. Poslední radou a ta je neobejitelná je, že při odalarmování, tj deaktivaci systému EZS, tedy základem je, že je připojen na PCO (Pult Centralizované Ochrany) vás bude vždy kontaktovat obsluha "pultu" (PCO), tato si ověří, zdali byl objekt odalarmovám tím správným uživatelem. K tomuto postačí helso, nebo něco co je domluveno s obsluhou pultu, pokud něco pak nehraje, vyráží zásahová jednotka PCO a současně je k výjezdu volána PČR.Komentáře

Jindřich Eliáš | 4.1.2011 11:40
To snad není možný na co zloději ještě nepřijdou, to aby si člověk dával sakra bachy co se kolem něj děje snad i ve spánku ve valstní posteli.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 4: