Století elektronických zabezpečovacích systémů s kombinací fyzické ostrahy

Datum: 7.10.2010  Kategorie: Články 

Nastává doba, kdy se klienti čím dál tím více uchylují k volbě elektronických zabezpečovacích systémů a kombinace těchto systémů s lidským faktorem.

 

Tato kombinace byla do nedávné doby ještě zcela nemyslitelná a většinou klienti zabezpečovali objekty samotnou fyzickou ostrahou, ale nejen narušitelé se neustále zdokonalují. Tato kombinace byla hlavně finančně velmi nákladná a ne každý si ji mohl dovolit a tak před klientem stála volba buďto strážný, nebo elektronický systém případně napojený na pult centralizované ochrany. 


Volbu samozřejmě ovlivňovaly faktory jako například, jaká škoda může vzniknout a jakou má klient smlouvu s pojišťovnou, jestli smlouva vyžaduje fyzickou ostrahu přítomnou na objektu či ne. Jelikož doba je zlá a zcizuje se majetek který v nedávné době nebyl vůbec zajímavý pro nekalé živly, musí i klient zlepšovat ochranu svého majetku a samozřejmě nejlepší je kombinace lidského faktoru přítomného na objektu a zároveň podpora střežení elektronikou, jako jsou systémy EZS (elektronické zabezpečovací systémy) či kamerové systémy.

Tyto se aplikují na objekty s přímým dohledem ostrahy na objektu a v lepším případě se vzdáleným dohledem s použitím různých komunikátorů v případě kamer internetového rozhraní.


Internet, který donedávna byl výsadou jen lépe finančně zajištěných klientů a firem, dnes používá kde kdo a nabízí se tím další široké odvětví ochrany majetku vzdáleným vizuálním přístupem na objekt v podstatě v jakékoliv denní či noční době. Klient tak může sám kontrolovat svůj majetek, či samotný výkon ostrahy na objektu.


Elektronické zabezpečovací systémy jdou svou kvalitou a dostupností neustále dopředu a tak si je může v podstatě dovolit i kromě firem fyzická osoba či běžná domácnost. Samotná pojistka majetek a zdraví neochrání a leckdy dochází k újmám na majetku nebo zdraví které pojišťovna nedokáže vyplacením smluvené částky vykompenzovat.
Zůstává opět na klientovi jakou tedy zvolí cestu k ochránění svého majetku či zdraví svých bližních a spolupracovníků ve firmách. Konkurence v oblasti zabezpečovací techniky je poměrně veliká a je zapotřebí zvolit tu správnou cestu jak vybrat elektroniku k zabezpečení a následně pokud se klient rozhodne i fyzickou ostrahu.


Ve většině případů hraje hlavní roli cena techniky a služby samotné, mnohdy klient volí krátkozrakou finanční politiku a zakoupí levnou elektroniku od nerenomovaných firem a vybírá fyzickou ostrahu podle ceny. Pak při první finanční újmě zjišťuje že své peníze proinvestoval nadarmo a že požadovaný účinek nenastal. V té chvíli řeší nastalou situaci nákupem kvalitní elektroniky a volbou kvalitní Bezpečnostní agentury, ale proč ztrácet čas a zahazovat peníze.
Nabízí se názor proč se nezeptat a nechat si poradit od profesionálů v oboru bezpečnosti?
Tato služba je nabízena u kvalitních firem v oblasti bezpečnosti zdarma, už podle tohoto poznáte profesionální přístup osobní konzultace přímo na místě kde hodláte bezpečnost řešit je ta správná volba. Pracovník Bezpečnostní agentury zjistí stav a potřeby klienta na místě předpokládaného výkonu a doporučí klientovy postup a druh potřebné elektroniky, či systém fyzické ostrahy. Tento je následně upraven na míru a finanční možnosti klienta samotného.


Doporučuje se vždy volit konzultaci a nechat si poradit od renomované firmy v oboru a případnou konzultaci zopakovat minimálně s dalším konzultantem v oboru. Bezpečnost jak se říká je v dnešní době nutné zlo, které ale musíme dnes a denně řešit.
Nabízí se staré české přísloví: „Za málo peněz hodně muziky“ nebo radši volba „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci.


Komentáře

Karel Bečvář | 23.11.2010 13:45
Dobrý den, jsem zaměstanancem bezpečnostní agentury poměrně dlouho, praxe je přes 20 let, začínal jsem po revoluci, teď jsem ředitelem nejmenované bezpečnostní agentury a můj názor je, že privátní sektor bezpečnosti je dnes na velmi nízké úrovni a není to tím, že by bezpečnostní agentury nedělaly svou práci tak špatně, ale problémem je velmi nízká úroveň pracovníků bezpečnostních agentur. Za toto může v konečném důsledku systém, tedy stát, ekonomika je nastavena tak špatně, že ostraha patří sice mezi potřebné služby, ale zároveň mezi služby velice špatně placené. Celé je to také zavedeným povědomím o výkonu a složitosti, spíše v očích lidí jednoduchosti této práce a tím ji podle ostatních může dělat kdo chce a za pár korun, protože to prý není náročné. Opak je pravdou, nároky klientů na výkon a služby rostou a cenové relace klesají, za následek si to mohou také vzít samy bezpečnostní agentury a to svým stylem obchodu a získávání zakázek, ceny se velmi často podlézají a to velmi moc. To ej můj názor na bezpečnost, dnes si každý raději koupí drahou zabezpečovací techniku, než aby investoval do služeb bezpečnostní agentury. Lidi si prostě myslí, že je to vyhazování peněz.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 6: