Spamový útok na fórum Bezpečnostní agentura

Datum: 22.3.2011  Kategorie: Články 
Naše bezpečnostní agentura vlastní fórum, toto Fórum Bezpečnostních agentur bylo založeno pro vyjadřování názorů lidí kolem bezpečnosti a také pro sdílení problémů a nápadů kolem bezpečnosti ať už technické a nebo fyzické bezpečnosti. Prostě se jedná o fórum pro zaměstanance bezpečnostních agentur, pro klienty bezpečnostních agentur a také majitele bezpečnostních služeb a obdobných institucí.

Na toto fórum byl včerejšího dne proveden spamový útok, domníváme se, že se v prvopočátku jednalo o fyzickou osobu a tato prolomila ochranný systém fóra a nasadila spamové roboty, tito už pak rozjeli svou činnost na plné obrátky a během jednoho dne bylo na naše fórum vloženo přes 3000 nových témat ve fóru a cca 60 tis. nových příspěvků, odkazů s nevyžádanou a obscénní tématikou, známou po celém světě jako spam. Byli jsme nuceni zablokovat mnoho IPadres pro záchranu Fóra Bezpečnostní agentury jsme vyvinuli velké úsilí a nakonec jsme tento boj vyhráli. Momentálně probíhá systém nové registrace přísným způsobem. Ostatní platí jako dříve. Těšíme se na vaše příspěvky.

Od data 7. září 2004 je v platnosti Zákon o některých službách informační společnosti č. 480/2004, tento zákon problematiku spamu upravuje a vyžaduje prokazatelný souhlas příjemce informační zprávy. Dohledem nad dodržováním tohoto zákona byl pověřen Úřad pro ochranu osobních údajů.

Komentáře

Jenčář R. | 26.3.2011 07:54
Já bych tohle řešil jednoduše, zablokovaná IP adresa do všech sítí, nevím proč je stát tak tolerantní.

Pavel Hanzelín | 18.5.2011 08:19
Stát není tolerantní, stát řeší jen co se mu chce a nějaké soukromé záležitosti ho prakticky nezajímají. Kdyby došlo ke spamovému útoku na nějaký státání web, tak to bude v TV a bude se to řešit, ale nějakej soukromej web....

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 1: