Pojištění pracovníka ostrahy

Datum: 9.3.2017  Kategorie: Články 

Každý rozumně uvažující člověk má dnes sjednané úrazové a životní pojištění. V roli zaměstnance bezpečnostní agentury by toto mělo platit dvojnásob. 

Práce “sekuriťáka” je obecně riziková a v dnešní době tato přidaná hodnota k této profesi má stoupající tendenci. Ano, rizika spojená s výkonem práce strážného každým rokem stoupají a je to i tím co se obecně ve světě a i u nás z pohledu bezpečnosti děje. Kriminalita a s tím spojené nebezpečí se nesnižuje, ale zvyšuje. 

Asi každý člen ostrahy, pracující na zabezpečení majetku či osob se již setkal s nějakým druhem násilí či alespoň takovéto hrozby. Někteří se s tímto setkávají častěji a někteří i denně. Ano, je pravdou, že při výkonu tohoto zaměstnání jsou rizika zřejmá a kdo se do takové práce vydá, musí s tím počítat. 

Někteří se již setkali se situací, kdy byli napadeni a zraněni při zabezpečení majetku klienta či se jim při výkonu ostrahy majetku či osob stal běžný pracovní úraz. Tato práce je vykonávána často v exteriéru a v místech a situacích, kdy je k úrazu blízko. 

Existuje tedy reálná situace, kdy se může přihodit úraz, nenadálý stav při kterém nebudete moci pracovat. Mnozí se s tím již setkali, a jelikož povolání strážného nepřináší žádné přemrštěné výdělky, ale jedná se spíše o méně než průměrný výdělek, může nastat nepříjemná finanční situace spojená s úrazem a následnou pracovní neschopností, ale i stavem po uschopnění. 

Tento stav může být různě dlouhý a také s různými dopady. Myslí se tím nejen stav úrazu a bezprostředně po něm, kdy můžete být nějaký čas hospitalizováni v nemocnici, ale také doba doléčení, kdy nemůžete plnohodnotně vykonávat zaměstnání strážného. Může se také stát, že po nepříjemné události v podobě úrazu zůstanou po úrazu trvalé následky, ba hůře stav invalidity. 

Asi se to nečte dobře, ale je to reálná možnost, do které se může dostat každý z nás a při výkonu profese strážného je to více pravděpodobné. Stejně jsou na tom i sportovci a lidé, kteří provozují více nebezpečné či snad extrémně nebezpečné činnosti pro zábavu. 


Jak je to v době, kdy jste v pracovní neschopnosti po úrazu, který se stal při výkonu zaměstnání? 
Máte svá práva, například náhradu za ztrátu výdělku po dobu pracovní neschopnosti a to v míře, která je rozdílem mezi výší plné nemocenské a průměrným výdělkem zaměstnance. 

Pokud nejste plnohodnotně schopni pracovat i po ukončení pracovní neschopnosti, máte nárok na doplatek v rozdílu mezi nižší mzdou v důsledku nemožnosti plnohodnotně pracovat a průměrem dosahované mzdy před úrazem. Dále se v tomto případě připočítává výše přiznaného invalidního důchodu pobíraného z důsledku trvalých následků úrazu.

Když budeme počítat peníze, tak zjistíme, že by to nebyla žádná růžová vyhlídka se do této situace dostat.

Jsou tu další práva a povinnosti, ale tento článek je směřován spíše na to, jak se o sebe postarat sám a nespoléhat na někoho jiného při nenadálé životní události spojené se zdravím. 

To že máte jako zaměstnanci pracující u bezpečnostní agentury v případě pracovního úrazu svá práva je jedna věc, ale jak se vám pak žije je druhá věc. Jsou tu nehrazené výdaje, nikdo vám nepomůže s dětmi a jejich výdaji na život, které jste ještě jako zdraví dokázali pokrýt. Nyní máte sami se sebou problémy a nemůžete plnohodnotně pracovat, žít, natož se starat o své blízké a plnit své další závazky. 

A co v těžké životní situaci pomůže? Kompenzace v podobě finanční částky, která vyplyne z pojišťovací smlouvy!

Právě proto je dobré se o sebe postarat a nenechávat to na ostatních, mít své jisté je uklidňující. Mít pojistku na úraz a trvalé následky, mít pojistku na smrt a na nemoci je opravdu dobrá cesta. Jelikož se nemusí jednat jen o pracovní úrazy, ale také úrazy, které se vám můžou stát v běžném životě, je dobré mít jistotu, že kompenzace přijde a že přijde minimálně v dostatečné, spíše nadstandardní míře. To pak každého uklidní i potěší, když zjistí, že má sice zdravotní problémy, ale pojišťovna mu zaplatila tolik, že se může nadále léčit nadmíru státem placených výdajů. Také se dostatečně postarat o své děti, myslet na uzdravení a doléčení a ne přemýšlet nad tím co bude zítra. Dnešní trh s pojistkami na úraz a dožití, či smrt, nabízí mnoho produktů, vy si však vybírejte tam, kde vám nabídnou opravdu kvalitu a za rozumné peníze. Jděte za specialistou, který má reference a fungující výsledky své práce v podobě spokojených klientů.

Mnozí si myslí, že když mají uzavřenou pojistnou smlouvu a platí slušnou částku každý měsíc, že mají vystaráno, ale ono to tak nemusí být, to že platíte, neznamená, že jste dobře pojištěni. Většinou se až v době po úrazu dozvídáte, že na toto zrovna nejste pojištěni. To se pak velmi špatně poslouchá. 

A kdo za to může? Může za to to, že někdo, kdo s vámi pojistnou smlouvu uzavíral a vám nenabídl to, co potřebujete. Dobrý pojišťovák si z vás umí vytáhnout nenásilně potřebné informace a pak vám nabídne přesně to, co potřebujete k vašemu životnímu stylu. Správně vše odprezentuje, vysvětlí možnosti. Cílem dobrého pojišťovacího agenta není tahat bezhlavě peníze z klienta, ale když už za peníze, tak co nejlépe a nejefektivněji pojistit. 

Jak poznáte kvalitu? Dobrý pojišťovací agent vám nabídne pojistku na míru, protože si při rozhovoru s vámi zjistí informace, které byste sami třeba ani nesdělili. Informace potřebné k vytvoření kvalitního návrhu pojistné smlouvy. Jde o to, aby se nejednalo jen o pojistku na úraz, smrt či invaliditu, ale abyste byli krytí plněním v případě rizik, která se můžou stát hlavně vám a ne lidem obecně. Základní rizika jsou jasná, obecná, ale váš soukromý a pracovní život pak generuje rizika, která se mohou více přihodit hlavně vám a někomu jinému naopak ne, anebo ne v takové míře.

Pokud se s vámi začne pojišťovací agent bavit na úrovni, kdy ho zajímá, jak žijete, jaké jsou vaše koníčky a co děláte za práci a také mimo práci, ve svém volnu. Dále kolik máte dětí, o kolik lidí se staráte, kolik vyděláváte, jaké máte náklady na život a rodinu a zda jste na to dva či jeden, znamená to, že vám chce poskytnout to nejlepší možné pojištění. Pojištění takové, kde nebudete platit zbytečnosti, ale platit si pojištění na rizika a dopady, které vás ohrožují či mohou ohrozit. Cílem není pojistit klienta na všechno, což by stálo i dost peněz, ale pojistit efektivně. To se pak jinak a v klidu chodí do práce, když víte, že je o vás finančně postaráno i v případě těžkých životních situací.

Mnozí namítnou, že takové pojištění je drahé, ale to už dnes není pravdou. Na průměrné pojištění proti úrazu, následkům úrazů a na invaliditu či život, zahrnující i denní dávky v době neschopnosti je dosažitelné pro většinu běžných lidí, tedy i zaměstnanců na pozicích pracovníků ostrahy

Je třeba si toto jen ověřit návštěvou pojišťovny a věnováním tomuto kouskem času, který může být v podobě příjemného rozhovoru s člověkem, který rozumí své práci. Zamyslete se nad pojištěním své osoby, případně svých blízkých, může se vám to v případě nepříjemné životní události vrátit alespoň v podobě finanční kompenzace, která nejen že pomůže v těžké době, ale určitě i potěší. 

Tento článek je napsán na základě skutečné události, která se odehrála a dotyčný se chtěl podělit a zejména apelovat na ostatní. Jde o zajištění své další existence a života svých blízkých v případě, který se může stát i vám a jemu se stal.


Autor článku: Pavel Hanzelín

Komentáře

Jaromír | 16.3.2017 07:44
U nás ve firmě bodli kolegu při ostraze supermarketu a firma mu dala když marodil peníze stejné, jako kdyby dělal tak jako normálně celý měsíc, tak že asi 14 hrubého. Jenomže později přišel o ledvinu a bojí se dál tuhle práci dělat. Zajímalo by mě, co by dostal, kdyby byl pojištěný na ten úraz a následky. Momentálně je v dvojce invaliditě a dostává dorovnání výdělku. Z toho se moc nedá žít, když byl zdravý, tak dělal přesčasy a vydělal jako mi ostatní kolem 17-18 tisíc.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 6: