Ochrana osob

Datum: 1.10.2012  Kategorie: Videa 

Naše firma, stejně tak jako běžné bezpečnostní agentury nabízí také bezpečnostní služby známé jako ochrana osob.

Tato služba spočívá v tom, že se postaráme o kompletní osobní bezpečnost případného klienta, doprovody, převozy osob, zajištění bezpečnosti v soukromí i na veřejnosti. Bezpečnostní služby v oblasti ochrany osob využívají velmi často podnikatelé, známé osobnosti a běžní lidé, kteří se dostali do nebezpečné životní situace a pak také špičky státu. Tedy politici, kteří jsou pro stát důležití.


Tento článek je reakcí na páteční selhání ochranky prezidenta ČR v Chrastavě. Jako člověk, který se této práci věnuje řadu let, se musím pozastavit nad fatálním selháním strážců pana prezidenta. Za má léta praxe jsem také měl na starosti nějaké politiky a bylo to většinou v době předvolebních kampaní, kdy si politické strany najímají osobní strážce na předvolební akce, kterými si získávají své budoucí voliče. Musím říci, že je pravdou to, co bylo řečeno v televizi, že ostraha chráněné osoby v davu lidí je strašně složitá a nebezpečná, ale zároveň musím poukázat, že na tyto situace existují jasně dané postupy a metodiky. Tyto jak jsem se mohl přesvědčit ochranka prezidenta ve většině bodů porušila a nedodržela.Naše bezpečnostní agentura také nabízí ostrahu osob, tedy služby bodyguarda. Hlídali jsme i na mezinárodní úrovni a na území dvou států zároveň a poprali jsme se s tím tak dobře, že chráněná osoba nám přišla podat sama ruku a prohlásila při svém odjezdu, že se tak bezpečně jako s námi necítila ani při návštěvě jedné ze světových špiček, kde byli veškeré policejní a bezpečnostní složky navíc s technickou a podpůrnou výbavou o které se nám nemůže ani zdát. Jenomže o tom to je, práce se má dělat vždy na plno a to ať se jedná o běžnou osobní ostrahu celebrity, která chce mít klid od novinářů a nebo opravdu o ohrožené osoby, což jsme také již řešili. Při reálném a potvrzeném ohrožení jsou všichni ve střehu, ale právě tak stejně jsou naši bodyguardi vedeni, aby ve střehu byli i při preventivním doprovodu běžné osoby, která chce mít klid a jistotu, že se jí nic nestane.


Ostraha prezidenta selhala a já si myslím, že základní problém je v tom, že si tady nikdo nedovede představit a hřeší na to, že by někdo na takovou politickou špičku, jako je prezident republiky vystřelil, nebo něco podobného zkusil. Naši osobní strážci v řadách policie nejsou zvyklí na to, že by se něco dělo a tohle prostě prospali a nezareagovali, navíc nikdo nebyl v těsné blízkosti prezidenta a to je snad to nejhorší co se stalo, protože takto nemohl nikdo reagovat na vzniklou bezpečnostní situaci. Následné řešení toho, že pachatel odešel a nikdo ho okamžitě neřešil už je druhá věc, osobní strážci mají zůstat s chráněnou osobou, aby mohli řešit další vzniklé situace. Nejsou tady od toho, aby řešili dopadení pachatele, ale aby hlídali klienta. Tak to chodí u nás, maximálně se to řeší podle vzniklé situace tak, že poměrná většina zůstává s klientem a někdo se vydává za pachatelem, současně je vyrozuměna policie o vniklé situaci a s tou se nadále spolupracuje, ale nejdůležitější je chránit osobu, která si osobní strážce objednala.


Po tom co jsem viděl v televizi a vyslechl si názory profesionálů v řadách útvaru ochrany ústavních činitelů a ostatních bezpečnostních složek, musím prohlásit, že kdejaká soukromá bezpečnostní agentura nabízí kvalitnější bezpečnostní služby v oblasti osobní ochrany. Je to tím, že svou práci berou vážně a většinou řeší situace ze života, zatímco v politice se to až na určitá místa a státy moc řešit nemusí, vybavení a výcvik sice mají, ale nepředpokládají běžné útoky typu co se stalo v Chrastavě, zatímco by je předpokládat měli neustále.Také z praxe vím, že klienti namítají „tak už tu ostrahu můžeme ukončit ne, nikdo mě nenapadá“. O tom to právě je, nenapadá, jelikož vidí, že je osoba chráněná. Neznamená to, že jsou bodyguardi vedle politiků zbytečně, politické špičky musejí být chráněny už z důvodu své důležitosti a potřeby pro chod státu, ale prostě je to tak, že se říká, nikdo si nedovolí a proč by ho napadali atd. Jenomže je třeba počítat i s případy, které nemají logiku a můžou je spáchat lidé nemocní a narušení bez jakéhokoliv důvodu. Ostraha prezidenta teď má co napravovat a vydobýt si svou reputaci a myslím, že se o to určitá místa velmi dobře postarají.


Tuhle práci mají dělat lidé pro toto zapálení, nemyslí se tím jen pistolníci, ale lidé kteří bezpečnost znají a umějí kombinovat techniku s logikou, se schopností předvídat a reagovat se zdravou pozorností a citem pro práci bodyguarda. Naše bezpečnostní agentura takové lidi ve svých řadách má a může je poskytnout pro ostrahu osob a to jak v běžném režimu prevence, tak i při ostrých situacích.


V případě potřeby ochrany osob nás neváhejte kontaktovat, můžete použít i naší nonstop linku dispečinku naší bezpečnostní agentury 602 474 444.  


Komentáře

jenda | 16.10.2012 15:45
Je to fakt děs a hrůza, když vidím jak je úroveň naší prezidenstký ochranky, fakt ostuda na mezinárodní úrovni, to udělat v soukromý ochrance, tak klient nezaplatí ani fakturu a nechá se hlídat jinou firmou.

rejpal | 3.11.2012 09:01
A co se divit,,profesionální ochranka prezidenta ČR je asi tak profesionální, jako Ti ........ v naší vrcholní politice. Takto se přesně chová vláda, taky jsme
jen lovná zvěř na voný odstřel.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 9: