Kde se nejvíce v Čechách vykrádá?

Datum: 5.1.2016  Kategorie: Články 

Skoro každý Čech či obyvatel v České Republice vlastní nějakou nemovitost či byt, nebo je jejím uživatelem v jiné právní rovině. 

S tímto je úzce spojená starost o tento nemovitý majetek a také o jeho vybavení. Starosti a strach z vykradení domu či bytu jsou v dnešní době čím dál tím větší a proto si ukážeme na místa v ČR, kde se nejvíce vykrádají nemovitosti a byty. Můžete si tak sami posoudit možná rizika, případně je účinným druhem zabezpečení majetku snížit na minimum. 

Ve kterých městech dochází nejvíce k vloupačkám do bytů a domů? 

Specialisté z portálu mapakriminality.cz sesbírali data o počtech vloupání a sestavili žebříček nejvíce obydlených měst, ve kterých se nejvíce vykrádají byty a domy. Podívejte se sami, jestli se máte více nebo méně obávat vykradení vaší nemovitosti. Žebříček padesáti nejvíce obydlených měst ukázal, jak jsou na tom s počtem vloupaček na jednoho obyvatele. 

Po zhlédnutí níže vloženého seznamu, který je seřazen podle počtu vloupaček na jednoho obyvatele se sami můžete zorientovat, jestli bydlíte v rizikové oblasti. Můžete pak požádat bezpečnostní službu ve vašem regionu o pomoc při zabezpečení majetku, domu či bytu. Na prvním místě, tedy město, kde se nejvíce vykrádají nemovitosti se usadila Příbram, počet vloupání na jednoho obyvatele je zde poměrně vysoký. V tomto městě dochází k jednomu vloupání do domů a bytů na 964 obyvatele. Naopak takový Vsetín má jedno domovní vloupání na 13.575 obyvatel a proto je také na žebříčku padesáti nejobydlenějších měst naší republiky na posledním místě. Je tedy nadmíru jasné, že nejvíce se krade v bytech a domech v Příbrami a nejméně ve Vsetíně, podle informací ze zmíněného zdroje. Ostatní data si můžete sami prohlédnout a porovnat se svými zkušenostmi a názory z této problematiky. Možná budete někdy překvapeni, ale je to tak. Tabulka a ostatní informace jsou převzaty z portálu mapakriminality.cz

Veškeré informace, které jsme vám zde poskytli, jsou za období od 1.1 2015 do 30.9 2015. 
Je na vás, jestli necháte vše na statistikách a náhodách či samotnému osudu, anebo se pokusíte svůj byt, dům zajistit lépe proti vloupačkám. Někdy postačí lepší bezpečností, vchodové dveře či mříže na oknech v přízemí. V jiných případech zase kvalitní alarm (EZS) případně napojený na Pult Centralizované Ochrany (PCO), kde vám zajistí trvalý, nepřetržitý dohled nad vaším majetkem včetně případného výjezdu a možnosti patrolovací služby. 

Patrolovací služba namátkově v dohodnutém počtu navštěvuje vaší nemovitost a kontroluje stav z venčí, případně i z vnitřní části, záleží na dohodě. Jedná se o velmi využívanou službu v případě vaší nepřítomnosti. Tato služba bývá využívána namátkově či trvale, vždy po dobu nepřítomnosti majitele objektu. V kombinaci se systémem EZS a napojením na vzdálený dohled PCO se jedná o velmi silné zajištění nemovitosti. 

Případné pachatele, kteří si vaše obydlí chtějí vyhlédnout k vloupání většinou odradí už jen namátková přítomnost členů patrolovací služby. A pokud ani to ne, tak jejich vloupání nahlásí elektronický zabezpečovací systém, kdy operátor vyšle okamžitě na místo zásahové vozidlo. 

Tabulka seřazená podle nejvíce vloupání do obydlí v ČR (50 nejvíce obydlených měst)


Zdroj informací: mapakriminality.cz a TN.CZ
Autor článku: Pavel Hanzelín

Komentáře

Jirka | 20.1.2016 11:01
To by mě nikdy nenapadlo, že Praha není mezi 50 městama co se nejvíc krade. To je divný ne?

admin | 20.1.2016 16:37
Dobrý den, je to pravděpodobně tím, že v Praze žije mnoho obyvatel a tak je poměr vykrádání obydlí na jednoho obyvatele mnohem menší, nežli tomu je v menších městech.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 1: