Kapsáři opět před vánoci udeří!

Datum: 1.12.2014  Kategorie: Videa 

Začíná nám předvánoční čas a tak opět udeří kapsáři, pozor na ně a na jejich neustálé snahy okrádat lidi.

Je třeba si uvědomit, že kapsáři, stejně jako se my snažíme proti nim různě bránit a chránit, vymýšlejí nové způsoby jak nás okrádat. Samozřejmě platí veškerá klasická doporučení a pravidla pro bezpečnost našich cenností a peněženek. Což znamená nenechávat nikde kabelku, tašku bez dozoru. Nenechávat svá osobní zavazadla otevřená a mít je vždy umístěná tak, abychom na ně viděli. Dávat si pozor v davu jsou to místa, jako je městská hromadná doprava, tlačenice u vstupů do obchodů a budov, fronty u pokladen, restaurace a jídelny, kina a divadla, pasáže a podobná místa. 


Je třeba si připomenout, že kapsáři se nesoustředí jen na peníze, ale také na drahé, hodnotné věci, prostě vše co se dá rychle zpeněžit. Jsou to především telefony a šperky, hodinky. 


Nejvíce kapsářů se v naší republice pohybuje v Praze, je to především tím, že je to velké město s asi největší kumulací lidí a to je pro kapsáře ráj. Kapsáři pracují velmi rychle a čím dál tím častěji ve větších skupinách, které jsou perfektně organizované. Každý člen takové skupiny má svůj úkol a přesně ví, co kdy má dělat. Jsou zde členi, kteří mají odvést pozornost, pak jsou zde samotní kapsáři, kteří kradou a další členi, jako ti co vás případně zdrží, aby ostatní vyklidili pole.


Základ je ten, že když u kapsáře nenajdete vaše ukradené věci, těžko se to pak dokazuje. Jedinou zbraní jsou v tomto případě kamerové systémy a případní svědci na místě činu. 


Kapsáři cestují po celé Evropě a nikdy nejsou delší dobu na stejném místě. Dokonce jednotliví členové se ve skupinách obměňují, aby tak mátli policisty, kteří potírají jejich trestnou činnost. Do práce kapsářů jsou zapojovány také děti, nezletilí jsou pak ve výhodě při případném dopadení, kdy se na ně vztahuje jiné posuzovaná trestného činu krádeže. 


Za kapsařinujsou obecně poměrně nízké tresty. Navíc po zadržení kapsáře policisté v případě, že se jedná o trestný čin, kapsáře zaevidují, sepíší protokol a kapsáře pustí zpět na ulici. Tento je sice obviněný, ale krást může vesele dál. 


Několik rad na závěr. 
Pokud mo
žno se vyhněte nošení batohů na zádech, dále si hlídejte peníze a cennosti, oddělte peníze od dokladů, větší obnos rozdělte do více dobře situovaných kapes ve svém oblečení. V inkriminovaných místech (MHD, tlačenice) kontrolujte kapsy, ledvinky pohmatem, mějte na nich ruku, takto se vám na ně kapsáři nedostanou. Při placení hotovostí dávejte pozor kdo je kolem vás a kdo vás sleduje. Pokud odebíráte bankovky z většího obnosu, balíku peněz jste velkým lákadlem pro kapsáře. Pokud se vás někdo dotkne, vrazí do vás, okamžitě si zkontrolujte věci. Pokud vám někdo pomůže do dveří a dotkne se vás, stejná situace. V MHD často kapsáři využívají situace, kdy tramvaj, metro, autobus brzdí, jeden na vás upadne, druhý krade. Opatrně na cizince, když vás někdo v centru Prahy osloví anglicky, německy a ptá se na cestu, neznamená to, že to nemůže být kapsář. Neposuzujte lidi, jak vypadají a jak jsou oblečeni, kapsář může klidně být luxusně oblečený, mít drahé hodinky a slušně vystupovat. Kapsáři jsou natolik rafinovaní, že se klidně vydávají za turisty, mají u sebe fotoaparáty a kamery v ruce mapy a přitom vás okradou. Při výběru peněz z bankomatu dávejte pozor, kde to děláte a kdo vás při tom sleduje. Typaři si vás vytypují již při výběru a už ví, kolik u sebe máte peněz a kam jste si je uložil při odchodu od bankomatu. 


Zdroj Youtube.com - HasiciCZ


Bohužel i přes veškerou snahu policie je kapsařina na nižších stupních kriminality v ČR a proto, jí nemůže policie věnovat toliko času a lidí než by chtěla. Proto na vás apelujeme, buďte opatrní na své věci a dávejte si pozor na kapsáře!


Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 9: