Bezpečnost objektů s přístupem veřejnosti.

Datum: 9.11.2012  Kategorie: Články 

Jedná se většinou o objekty s přístupem veřejnosti ať už částečně kontrolovaným a nebo zcela volně přístupným, jako jsou: 

  • Administrativní budovy
  • Autosalony
  • Různé státní instituce
  • Hotely a penziony
  • Nákupní obchodní centra
  • Technické areály a některé továrny

 

Tato služba musí být organizována velmi specificky. Záleží na rozloze objektu, jeho elektronickém zabezpečení a hlavně na finančních možnostech klienta a jeho představě o investici do bezpečnosti objektu.

 

Nejprve je potřeba zpracovat technicko-bezpečnostní audit, který odhalí a ukáže klientovi potencionální rizika. Bezpečnost je zapotřebí brát vždy jako celek, tedy zajistit zejména fyzickou ostrahu, protipožární a preventivní ochranu, bezpečnost práce, nonstop dispečink k neustálé kontrole a řešení vzniklých problémů, pult centrální ochrany a u hotelových komplexů a nákupních center také detektivní služby.

 

Díky sloučení služeb je riziko mnohem menší a nad bezpečností je mnohem větší přehled.

Pravidlem je, že klient si vybírá pouze část nabízených bezpečnostních služeb, což pak mnohdy je možností pro nekalé živly jak proniknout do objektu a způsobit značné škody.

Bezpečnostní agentury toto bohužel nemohou dost často ovlivnit, klient platí a klient určuje a jelikož si každý druhý myslí, že bezpečnosti rozumí lépe než ten druhý, rozhoduje podle sebe a pak jsou v celkové bezpečnosti skuliny a rizika.


Služba musí být prováděna prověřenými a zkušenými pracovníky, kteří mají zkušenosti v oboru střežení veřejných prostor a jejich vystupování a chování musí být navenek na velmi dobré společenské úrovni. Pro veškeré případy musí být vždy zřízen nepřetržitý dispečink bezpečnostní agentury, který poskytuje a shromažďuje veškeré potřebné informace a řeší okamžitě nestandardní a krizové situace vzniklé při střežení.


Ostrahu klient bere většinou jako nákladovou položku - nutné zlo, které je nutné a proto je potřeba i pro malé a střední organizace vytvořit tzv. kumulaci služeb a některé funkce a služby sloučit do jednoho pracovníka (ostraha a recepce, ostraha a detektivní služby a další tohoto typu). K tomuto běžně dochází, bezpečnostní agentury tyto služby zvládají a výsledkem je, snížení nákladů klienta, což znamená většinou pro bezpečnostní agentury zapojit do těchto služeb vysoce kvalifikované a flexibilní pracovníky se znalostí problematiky a umění řešit věci s nadhledem.

 

Bezpečnost a prevenci je potřeba navrhovat s kombinací elektronických zabezpečovacích systémů, také CCTV kamerových systémů, které je možno u některých bezpečnostních agentur financovat formou splátek, nebo je tato nákladová položka zakomponována do ceny za bezpečnostní služby samotné fyzické ostrahy.

Technika pak zůstává majetkem bezpečnostní agentury a ta jí spravuje na vlastní náklady.

 

Výhodou je, že klient nikdy neinvestuje do těchto zařízení větší částky, které potřebuje pro své podnikání. Samozřejmě toto pocítí na výši hodinové sazby za služby, ale cena není o tolik navýšena a v žádném případě to z ceny neudělá případnou splátku úvěru, top kdyby klient investoval do zařízení sám. Rozdíl opravdu není značný, záleží na výši investice do techniky, tedy potřeby zajistit objekt zabezpečovací technikou.


Dnešní bezpečnostní agentury nabízí možnost zdarma vypracovat bezpečností audit

s předložením ekonomických ukazatelů, které sníží náklady klienta a bezpečnost objektu řeší jako celek, který je nemyslitelnou součástí při jakémkoliv podnikání, což si mnoho podnikatelů neuvědomuje a nemyslí.

Komentáře

L. Žirovnický | 23.11.2010 14:03
Zrovna v takovém prostředí co tady popisujete pracuji, jedná se o obchodní centrum a je opravdu velký problém hlídat a zasahovat někde, kde si každej může dělat co chce a kde pomalu kašlou i na městskou policii. Musíme to řešit opravdu velice opatrně a dávat pozor, aby se nic nestalo, hlavně když řešíme zloděje, musíme ho hned někam odvést do služebních prostor OC, jinak vždycky začnou dělat brajgl a snaží se ze sebe udělat napadené, aby jim lidi pomohli a to se stává snad nejčastěji, lidi si myslí, že se tady asi bavíme tím, že napadáme spořádané občany. Fakt nikomu nepřeju práci bezpečnostního pracovníka v takovém prostředí.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 6: