Bezpečné bydlení již přestává být luxusem.

Datum: 12.10.2010  Kategorie: Články 

Podle renomovaných developerských společností stoupá zájem o nadstandardní bydlení i u lidí, kteří si dosud mohli dovolit jen běžný byt. Finanční situace obyvatel hlavního města se zlepšuje rychleji než jinde v regionech a hypotéky jsou snadno dostupné.


Zákazníci nepožadují jen prestižní lokalitu a drahé vybavení, předpokládají také, že domy budou vybaveny bazénem, saunou a dalšími vymoženostmi. Řídí se i službami. Například dům střežený fyzicky 24 hodin denně bezpečnostní agenturou bude mít cenu automaticky vyšší.


Na našem trhu působí mnoho velký developerských společností, které se zaměřují na dvě hlavní skupiny projektů, týkajících se nadstandardního bydlení. Jsou to výstavby nových, uzavřených bytových centrech, vybavených veškerým luxusem, přičemž celý prostor je neustále hlídán fyzicky bezpečnostní službou.


Za své peníze nepochybně dostanete skvělé služby a byt či dům na bezpečném a čistém místě. Podobný styl bydlení k nám však teprve proniká, část společnosti pokládá podobné resorty za „zbohatlické lokality“, není proto divu, že nájemníci nebo kupci jsou často cizí státní příslušníci nebo bohatí podnikatelé.


Tento typ luxusního bydlení je vyhledáván především v USA, ale trend má vzestupnou tendenci a tak i v Evropě a u nás v ČR se budeme s takovýmto typem „střeženého a bezpečného“ bydlení setkávat stále častěji. Daleko častěji se budeme setkávat i v zdánlivě neuzavřených areálech také kromě jiného i s uniformovanými strážnými, kteří budou střežit náš majetek a klidný spánek.


Komentáře

Karel Bečvář | 23.11.2010 13:56
Já si tohle nemyslím, pokoušel jsem se na tento druh střežení a obchodu navázat a úspešnost je tak 15% z obchodních případů, probléme je to, že pro lidi, co si koupí byt v novostavbě o které tady píšete je to už pak moc peněz, jelikož když vezmu průměrnou fakturaci cca 80 tis. za měsíc jednoho hlídače a 110-Kč/hod, pochůzkáře nonstop je to pak na průměrný bytový objekt s padesáti jednotkami kolem 1600,-Kč/měsíc a to je na ně dost, jelikož mají úvěry na ty byty a další náklady kolem a dávat tolik peněz za to že tam bude jeden hlídač o kterém si oni myslí, že se bude stejně flákat někde zalezlej, se jim nechce. To si raději zaplatí systém EZS kolem 500,-Kč/měs připojení PCO a ostatní ať se třeba zvencne, že jim patří i kus toho baráku a že opravy po sprejerech a dalších vandalech se platí ze společné kasy a stojí to moc je jim už pak jedno, není to hned teď zaplať 1600,-Kč/měs. a tím to je. Vaše "bezpečné bydlení přestává být luxusem" je ještě daleká hudba budoucnosti a stále luxus, to mi věřte.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište číslo 5: